A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olta Boka
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Shtator 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  49
Këndon kryesisht: pop

Olta Boka është këngëtare e njohur. Ajo u be e njohur me kengen "ZEMREN E LAME PENG", me te cilen u paraqit ne Eurovisionin 2008 ne Beograd te Serbise. Olta Boka me kete kenge hyri ne zemrat e popujve te Evropes. Ka mbaruar studimet per Drejtësi.

Në vitin 2007, Olta Boka merr pjesë në Ethet E Së Premtes 4.

Në Dhjetor 2007, Olta Boka merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Zemren E Lame Peng".

Në Nëntor 2009, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Jepu Me Zemer".

Në Dhjetor 2009, Denisa Macaj & Olta Boka marrin pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Aria".

Në Nëntor 2010, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Mbeti Nje Brenge".

Në Nëntor 2011, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Anna".

Në Nëntor 2013, Olta Boka merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "E Fundit Tango".

Në Maj 2014, Olta Boka merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ti Me Ke Mua", në bashkëpunim me Erik Lloshi.

Më datë 5 Gusht 2016, Olta Boka publikon videoklipin "Rri Edhe Pak". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Olti Curri.

Më datë 23 Nëntor 2017, Olta Boka publikon videoklipin "Atij / Asaj", në bashkëpunim me Stiv Boka. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga Foxesfilm.

Më datë 6 Gusht 2018, Olta Boka publikon videoklipin "Pa Faj". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

E bija e

Reshit Bokës

Motra e

Stiv Bokës

Finaliste në

Eurovision

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Olta Boka »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018