TEKSTESHQIP

Olta Boka
Per Ty
Lyrics

Te doja une si e marre
Por s'doja ta besoja
Ti bere hapin e pare,
Dhe une hezitoja

Ti erdhe si rreze e ngrohte
Per t'u strukur ne shpirtin tim
Ti dashurise tone i dhe forme
Pa pritur asgje ne kembim

REF:
Me duart shtrenguar
Beme foton e jetes
Kujtonim momentet
ne stolat e vjeter

Me duart shtrenguar
Me thoje te dua
Se asgje ne bote s'ka
me te shtrenjte per mua

Nje kenge per ty eshte pak
Je drite ne shpirtin tim
Per mua je gjithcka
Me shume se nje bekim

Ti erdhe si rreze e ngrohte
Per t'u strukur ne shpirtin tim
Ti dashurise tone i dhe forme
Pa pritur asgje ne kembim
INFO
Në mënyrë që të pritet sa më mirë, ky materiali muzikor finalizohet para audiencës i kompletuar tejet mirë edhe me videoklip, për produksionin e të cilit u kujdes Foxesfilm, ndërsa xhirimet e videos u realizuan nën regjinë e Edlira Baholli. Videoklipi u publikua me datë 4 Korrik 2021. Autorë të tekstit janë Olta Boka & Irkenc Hyka, ndërsa producentët audio janë Unix Music.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200