TEKSTESHQIP

Olta Boka
Gaia
Lyrics

Paskam jetuar pa ty kot
Me ty me duket jeta plot
Arome parajse qenia jote
Te puth syckat mama jote
Gaia 2x

Nuk ka ne bote te dyte si ti
Me syte si qielli ime bije
Je melodi e zemres time
Je e perkryer pa gabime
Gaia 2x

Ref:
Je parajse e shpirtit tim
Floket e tua dielli im
Sa kam pritur te te mbaj keshtu ne krahe

Tani fle ne gjoksin tim
Je nektar e je sherim
Je bekimi qe me dhe emrin mama

S’ka fjale te te tregoj sa shume une ty te dua
Ti erdhe ne kete bote si dhurate per babin e per mua

Cdo mengjes me ty i bardhe
Ma zgjat jeten me nje fjale
Perqafome edhe njehere
Gushes tende t’i mbaj ere
Gaia 2x

Nuk ka ne bote te dyte si ti
Me syte si qielli ime bije
Je melodi e zemres time
Je e perkryer pa gabime
Gaia 2x
INFO
Ky materiali muzikor erdhi para një audience më të gjerë i punuar në aspektin vizual me videoklip, për produksionin e të cilit është kujdesur Foxesfilm, ndërsa për regjinë u kujdes Edlira Baholli. Ky videoklip u publikua më 15 Korrik 2021. Autorë të tekstit janë Olta Boka & Adrian Hila, ndërsa për arranzhimin dhe për produksionin audio është përkujdesur Adrian Hila.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200