Më mbaj mend (për 1 muaj)


Onat - Aviona

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aviona".
3. Video është e këngës "Aviona", por nuk këndohet nga Onat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Onat - Aviona  (Feat. Cozman)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  44

Teksti:

Cozman

Teksti:

Onat

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Think Creative

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Cozman

08/10/2016

2016-10-08T16:00:04+00:00[Onat:]
M'dojn gjinja, kom Fat tmir si Lima,
Adriana jon per rreth kto dhipa,
Jeten se qes n'spote, bir pe ruj per filma,
Ju jeni shum t'lir t'lira sikur vet rimat...
Si fuckin pilot, pe voziti kete hip hop,
Hala ka rrug plot, ama n'rrug tona s'ka semafor,
Ktu s'ka stop, jo as ajri sosht i nxont,
Ti e ki paranoj, un e kom komfort
Une ta tregoj lojen, ti e ki zor
...
Yeeeee... Tash o kohe e re, kurva t'reja tash po pshurrin THC
Yeeeee... Un jom loje e re, Ti ki sakrifica n'jete,
mu mvyn veq mu shpreh!

REF.:
Pa neve nuk ka lek, nuk o hit, nuk ka skandal
Pa neve nuk osht kang, nuk ka jete n'instrumentall
Ktu luhet tjeter valle, ktu bohet krejt loja
Me neve je sigurt, se ki pun me Aviona...
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona...
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona...

[Cozman:]
Call me Cozman, e boj qa nuk ju shkon n'men
E boj se muj, e juve nuk ju shkon djem...
Po nxehesh me ni vij man, s'keni pa as full gram!
Pare t'tua nuk e blejn as ni tull tem...
Chillit s'po ju nguci...
Jeni shum t'lir me ju furr me Gucci,
Ti po han mut, mu pom hec plusi - PUSSY
Ju thirri della se ju zhduki....
Kallabllaki o hajgare!
Mu m'ki ka t'kqyr, qeli dritaret...
BS, ekipe e madhe...
Te ju o vront shi, Te na bijn pareeet!

REF. x2:
Pa neve nuk ka lek, nuk o hit, nuk ka skandal
Pa neve nuk osht kang, nuk ka jete n'instrumentall
Ktu luhet tjeter valle, ktu bohet krejt loja
Me neve je sigurt, se ki pun me Aviona...
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona...
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona
Aviona, Aviona, a-a-a Aviona...


Më Shumë Këngë Nga Onat:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet