Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi - Shiu I Tetorit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  5

Nga dritarja shikoj qiellin gri e zi
hajde bjer te lutem fillo bjer tani
hajde here comes the rain again

Fillon te pikoje
une marr fryme serish hajde
me e lumtura ne bote jam qe ta dish
here comes the rain again

te tjeret:te qeshur me fat, e une?
te lumtur,te dehur rahat e une?
te dashuruar, e qarte e une…

Ky eshte shiu i tetorit
e une vetem,vetem jam
vec ombrellen e fajtorit
zemer asgje tjeter skam

Filloi shiu i tetorit
e une vetem,vetem ece
e kjo zemra ime e vogel
tash ka ngec,tash ka ngec

Ska me mire
kur shiu bjen
disi me lehte me vjen
le te bjere vetem mos te ndalet

Se me duket disi
egoiste jam e di
le te ndalet jeta
le t vazhdoj te bie shi


Orgesa Zaimi - Shiu I Tetorit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shiu I Tetorit".
3. Video është e këngës "Shiu I Tetorit", por nuk këndohet nga Orgesa Zaimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:


Komente 0