A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Parashqevi Simaku - Me Syte E Tu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/03/1987

1987-03-01T00:00:00

Muzika:

Flamur Shehu

Teksti:

Zhuliana Jorganxhi

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1987
Nje mbremje kthehesha tek ti
Me mall te ri te pa treguar,
Une te mungoja ty e di
Ashtu si ti me ke munguar.

Ne krah pran' meje ate cast
Kaloj nje cift i zemeruar,
Pash nje femije i ndiqte pas
Si zog i trembur, i hutuar.

Oh, se c’me folen aq shume
Syte e tu vogelush
Thelle ne boten tende gjurme
Mund te ler dikush

Jo s’eshte e lehte e dime
Eshte e veshtire
Qe te jesh ne jete
nje prind i miiire.

(Refreni)
Jo s’eshte vetem fjale
Ndjenja jone e paster rritur me femijet tane
Por ti dhe un e dim
C’esht' per nje femije dashuri e njerzeve te mire.

Kartolina (1)

2019-03-05 11:17:29
Një mbrëmje kthehesha tek ti
Me mall të ri, të pa treguar
Unë të mungoja ty, e di
Ashtu si ti më ke munguar

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019