Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Petrika Rrembeci - E Bukura Shqiperi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Bukura Shqiperi".
3. Video është e këngës "E Bukura Shqiperi", por nuk këndohet nga Petrika Rrembeci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Petrika Rrembeci - E Bukura Shqiperi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 15-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1976

1976-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Bukura Shqiperi" kënduar nga Petrika Rrembeci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Pellumb Katroshi - E Bukura Shqiperi

Shekuj mbi shkemb e gure
me plumba e mbrojtem ket' vend
dhembja s'na mposhti kurre
ne ecem me pushke dhe me kenge...

Tonin Tershana - E Bukura Shqiperi

Shekuj mbi shkemb e gure
me plumba e mbrojtem ket' vend
dhembja s'na mposhti kurre
ne ecem me pushke dhe me kenge...
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet