Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Petrit Vullkani - Era Dashni  (Feat. Ilir Tironsi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/02/2020

2020-02-22T13:00:00+00:00

Featuring

Ilir Tironsi

Muzika:

Ilir Tironsi

Muzika:

Petrit Vullkani

Teksti:

Gezim Mneri

Orkestrimi:

Samuel KodraNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Era Dashni" kënduar nga Petrit Vullkani.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Era Dashni".
Videoklipi nga Petrit Vullkani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fasti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

x3
Era dashi
Po vjen mrena nga zemra
E kto jo nuk jon rrena
Krejt qa kom bo per ty

Ref:
Thirem thirem
Per ty vi
Se per ty kom shum dashni
Nese zonin nuk ta ni
Kurgjo jo nuk ka renci

x2
Xhelozi, xhelozi,
xhelozi,
Ti ke mrena

Qa kisha bo pa ty
Qa kishe bo pa mu
Nese tjetra um kush prek
Ti e kishe vra per mu
Shum fjal du me ti thon
Shum foto me ty kom
Shum kujtime un ke lon

x2
Jena dasht e jem perla
Jo si un, ti nuk ka
Qysh po kqyrin ti je tum vra
Nuk po muj un ty pat pa

x2
Dashni, dashni
Dashni un kom per ty
Qka m'ke ba jo nuk e di
Pom terhet si me magji

Qa kisha bo pa ty
Qa kishe po ma mu
Nese tjetra um kishe prek
Ti e kishe vra per mu
Shum fjal du me ti thon
Shum foto me ty kom
Shum kujtime um ke lon

x3
Era dashni
Po vjen mrena nga zemra
E kto jo nuk jom rrena
Krejtqa kom bo per tyMë Shumë Këngë Nga Petrit Vullkani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet