TEKSTESHQIP

Petro Xhori
Per Ty
Lyrics

Ditet shkojn un kam ndaluar
para detit ku premtuam
sdon ky shpirt s'harron

The se koha te sheron
se di per ty por mua jo
vret akoma sot

Dhe cdo fjal godet si gur
krenaria e semure
mund te shaj po lamtumir ste them dot kurr

[ref x2]
a ma kishe fal mu jeten?
a ma kishe fal mu shpirtin?
se pa ty nuk mundem dot,jooo

ku shkuan fjalet qe i thame?
nje dite do kishim femijet tane
ku ku dreqin jane?

The se koha te sheron
se di per ty por mua jo
vret akoma sot

Dhe cdo fjal godet si gur
krenaria e semure
mund te shaj po lamtumir ste them dot kurr

[ref x2]
a ma kishe fal mu jeten?
a ma kishe fal mu shpirtin?
se pa ty nuk mundem dot,jooo x2
INFO
Për të shtuar dozën artistike, materiali muzikor është bërë i disponueshëm tek artdhashësit i punuar artistikisht edhe me anë të një klipi muzikor, për video produksionin e të cilit u kujdes MagicPro. Ky videoklip u publikua më 15 Prill 2019. Për muzikën e këngës ka punuar kompozitori Irkenc Hyka, ndërsa tekstin e kreu vetë artisti.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200