Plator Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.1 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Plator Abazi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe për fëmijë/junior. Në Qershor 2002, Plator Abazi merr pjesë në PoliFest Kids 2002 me këngën "Luani Me Top". Në Qershor 2003, Plator Abazi merr pjesë në Polifest Kids 2003 me këngën "Ninxhat". Më datë 10 Shkurt 2018, Plato publikon videoklipin "RIPrezentim". Teksti u shkrua nga Plator Abazi. Për orkestrimin u kujdes Cricket. Videoklipi u prodhua nga MProduction....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I biri i

Naim Abazit

I biri i

Mihrije Brahës

Nipi i

Lora Brahës

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Dritan Maraj

Marko Strazimiri

Abdyl Morina

Dario Zela

Albion Rexhaj

Ajet Sinani

Niti-Bronx

Kadan Duraj

Morris

Luli (Lulzim Sadiku)


Tags: Plator Abazi

Krijo Një Kartolinë