TEKSTESHQIP

Poni
Kolazh 2021
Lyrics
(Feat. Ylli & Bajrami)

C'u ngrite me natë
Vajte te burimi
2x
Lava syt e zese
Me uj trëndafili
2x
Me humbi unaza
Me gurrë xhevairi
2x
Mos më qaj moj bijë
Se ta ble bandili
2x
Epo kur mi zbrisje shkallët dhe moj
Të dy duart plot aman
Një me trëndafilat dhe moj

apo trendafili i bardhe moj dale moj nga permeti
apo mos i flisni cupes moj se i betet qefi X2

apo me enet ne dore moj vije tek burimi
apo buzet ne te kuqe moj porsi trendafili x2

ne mes te avllise tone mbiu nje qershi
o falmaaa, o nemaaa, o nema moj syne e ziii

do ti mbledhim te dy bashke moj te emblat qershiii
o falmaaa, o nemaaa, o nema moj syne e ziii.

a kan uje ato burime ti moj buz karajfilja ime
a kan uje ato burime ti moj buz karajfilja ime
oooooo aman aman eeee o per belin eeee per koken tende aman amaneee

DËRGOI: