TEKSTESHQIP

Poni
Pak Me Kripë
Lyrics

Çupa hajde hidhni valle

Kur ia nis kjo valleja
Dale çon ne Kuspapa
Çupa shume te bukura
Djemte si Ali Pasha 2x

Duket kjo çupa vlonjate
Pak me kripe e pak me mjalte 2x

Çupa hajde hidhni valle
Gusha arome portokalle
Çupat tona si margaritare
Djemte tane si pashallare 2x

Bukur nis kjo valleja
Atje poshte ne Topana
Vallja sa ju paska hije
Çupave ne Muradije 2x

Duket kjo çupa vlonjate
Pak me kripe e pak me mjalte 2x

Çupa hajde hidhni valle
Gusha arome portokalle
Çupat tona si margaritare
Djemte tane si pashallare 2x

Vallja nis avash avash
Atje lart ne Karabash
Lagje me te bukur s’ka
Çupa shume te bukura 2x

Çupa hajde hidhni valle
Gusha arome portokalle
Çupat tona si margaritare
Djemte tane si pashallare 2x

DËRGOI:
INFO
Më datë 23 Gusht 2022, Poni publikon videoklipin "Pak Me Kripë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Poni, teksa për arranzhimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.
Renditja:
Top 200