TEKSTESHQIP

Produkt 28
Loja 3
Lyrics
(Feat. Dr. Flori)

Rap 1:Tani jam I ulur
Shoh se si po kalojne.
E di qe ne mendjen e cunave
Thelle do depertojne.
Do kapin pjeset e trurit
Ku komplet do ti mpijne
Qe tani jane bllokuar
E pa menduar pijne.
E di kane nje mundesi
Po une qe s’kam as nji?
Kalojne me porosi
Turi lum si ti!
Kaloi cfare kaloi
Po kalon me e mira.
Trupin pikture
Sikur ka dale nga librat
Nga enderrat me te bukura
Qe kurre nuk I beson
E kur je vetem ne shtrat
Me endje I fantazon.
Ouuuu
Me bllokoi me picko nje here
Jam duke pare enderren time
Apo kjo eshte e vertete?

Ref:Per ty jam I etur
Pse ti buzet nuk mi lag?
Oh sa embel do te t'zhvesh
Une po shkrihem te t'prek pak
Sa te t'kem n'dore,un deri vone
Do digjem do t'vi pas!
Sa te t'kem n'dore,une deri vone
Do digjem do t'vi pas!

A ma,A ma,A ma jep ti mu?
A ma,A ma,A ma jep ti mu?
A ma,A ma,A ma jep ti mu?
E du,E du,E du.A ma jep ti mu?

Rap 2:Une te ha me sy
Ti me ha me sy.
Une kam mundesi
Ti ke fantazi
Une iki,ti me kap
Ti iken,Une te kap
Ti me hedh,Ti me pret.
Mos ma jep se e marr vete.
Je ti karamel nuk me vel.
E di me ke prek ne tel.
Me do,s’me do
S’me do,me do
Rri qete,rri urte
Mos fol,degjo.
Se per mua je poezi
Poezi mbi taka
Per ate fustan te kuq
Une gjithe diten rri nga mbrapa
Ki kujdes se te kapa
Lojen die sa e hapa
Se tani na erdhi vapa
Nxehet truri,hiqet tapa.
Uuu cfare tha
Do na beje ndonje hata.
Doktori u terbua
Ndersa Fabit sa ia dha
Dhe ti miss mos u bezdis
Se ky eshte Show Bizz
Izz,izz,izz
Per te hyre te duhet vize!

Rap 3:Boom!E nisa!
Me pak volum e nisa!
Nuk dua shume
Shiko nga une
Nuk ngopem sot
Me shume,me shume,
Me shume!

Me jep,s’ta jap
Le ta kthejme ne biznes
Dua He,he
Ta ka thene dhe im vella.
Je produkt I mire
I shtrenjte,jo I lire
Di ta blej zemren
Mos u bej e veshtire.
Nuk flas shume.
Hajde ti me meso.
Nuk di shume.
Hajde ti me trego.
Jam I hapur.
Por jo per bisedime,
Fjalime,diskutime
Qe do lodhin koken time.
1 gote,2 gota,3-4-ter
Pastaj me beso
Do te kemi teater.
Fundin nuk e di.
Vec nje gje di.
Une pi,ti pi.
Ti pi,une..(hehe)
INFO
Ky projekt u lansua tek ne i realizuar nga ana vizuale me klip muzikor, i cili u publikua më 23 Nëntor 2008. Melodia dhe teksti u punua nga Dr. Flori, teksa këngën e orkestroi Shpëtim Saraçi.