TEKSTESHQIP

Qemal Kertusha
Ne Jemi Tre
Lyrics

Ne nga nje eshte kompozitor
ai thur kenge dhe melodi
kurse tjetri eshte kengetar
o sa bukur kendon ai
Ne poetin behemi 3
miq te vjeter me moshe te re
i kendojme jetes tone te re
Lalalalala
kur zgjoheni degjoni kengen tone tani
lalalalala
e bukur qofte ajo plot gaz e gjalleri
Mbi 7 nota ndjenjat tek ne
rend moj kenge tej o per tej
lumi i kalter valet i con
Caj hapesirat e kuqe pershko
ritmin mbi supet e njerzve kudo
an e kand athdheut fluturo

DËRGOI: