Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redina Tili - 5 Fustanet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16

Pesë fustane kam
sot unë për mbrëmje
një dua të zgjedh
e qe më shkon

Dhe të gjithë ata
që më adhurojnë
dua unë t'i çmënd
të gjithë sa janë

I gjelbër ky fustan
tantellë e bardhë
prapa derës është
por shumë i gjatë

Ky fustan i kuq
me tulipan
ah sa përmbi gjunjë
i shkurtër rri

Ah kjo pasqyrë
do më tregojë
sa adhurues
do me çmojnë

Në sytë e djemve
unë do të shikoj
veç një princeshë
që lakmojnë

Dhe fustani blu
me dekolte
një puthje në sup
s'di pse më pret

Ky fustan i bardhe
si virgjereshe
pak kështu do ngjaj
kush të më prekë

Ky fustan i zi
sa ngjeshur rri
belin tim të hollë
do më tregojë

Dhe fustani blu
me dekolte
një puthje në sup
s'di pse më pret

Ah kjo pasqyrë
do më tregojë
sa adhurues
do më çmojnë

Në sytë e djemve
unë do të shikoj
veç një princeshë
që lakmojnë

Pesë fustane kam
sot unë për mbrëmje
një dua të zgjedh
e që më shkon

Në pasqyrë unë rri
dhe s'e kuptoj
kush po loz me mua
unë apo djemtë


Ky tekst u dërgua nga gtato

Redina Tili - 5 Fustanet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "5 Fustanet".
3. Video është e këngës "5 Fustanet", por nuk këndohet nga Redina Tili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redina Tili:


Komente 0