Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Egziston Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28

Egzistoje ti tek unë çdo moment
Egzistoje brenda meje mijëra vjet

Një rreze dielli ty të zgjon
Ësht' syri im që depërton
Se askush tjetër s'mund ta shohë
Çfarë unë në sytë e tu dalloj.
Më mungon enigma ime
Ti, si qielli pamjen ndërron...
Dëshpërohesh si fëmi dhe më largohesh
Dhe kur kthehesh e penduar më dorëzohesh...

Ekzistoje ti tek unë në çdo moment
Ekzistoje brenda meje mijëra vjet...

Në krahët e mi unë të pushtoj
Nga frik' e vdekjes të të mbroj...
Ti je ajo nuk e kupton
Se ekziston, unë ekzistoj...?!
Pse ke frikë ti zemra ime,
Çfarë te tremb unë s'e kuptoj...
Mos kujto se do t'iki, do t'largohem
Se një jetë me ty është pak që të jetohet

Se pa ty në jetë
S'mund të ekzistoj...

Se ekziston...unë ekzistoj

(Ti je ajo, vetëm ajo...ajo...ajo
E kuptooooooon?!)

Ekziston ti tek unë në çdo moment
Ekziston ti brenda meje mijëra vjet...
Redon Makashi
Publikimi: 28/12/2017
Festivali: Festivali i 56-të në RTSH
Muzika: Redon Makashi
Teksti: Timo Flloko
Video Produksioni: Chill Pro


Redon Makashi - Egziston
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Egziston".
3. Video është e këngës "Egziston", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0