TEKSTESHQIP

Redon Makashi, Aleksandër Gjoka & Elton Deda
Te Pranoj Si Je
Lyrics

Ti mos u shqetso kur vjen ne shtrat
Pse me blen me te shtrenjtin deodorant
Mua me josh parfumi trupit tend
Ta fali ty natyra ndaj ti me cmend

E sado te jete dielli I forte
Ti syze mos mbaj kur me takon
Dua te shoh perlotesh ti vertet
Kur pergjerohesh se sa me do

Shpesh kur je me mua ne lokal
Pasqyren nxjerr dhe ben tualet
Valle a s’te mjaftojne keta syte e mi
Per te pare a je simpatike vertet

Ref
O sy njerzor qe boten e shikoni ne cdo cast
Ju pasqyre e shpirtit jeni kaltersi e re
E nese ndizet edhe digjet flake e zjarr
Jo jo fasada nuk ka rendesi per ne

Dashuri si ajri je
Une pa ty s ‘ mund te jetoj