Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzije Osmani - Pa Hile Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

Mallkimet e mija do t´zen ty
qe frymen po ma mer si mua
dhe ty do te len flaka do te del

Refrain:
Pa hile une ty te deshta
Pa hile ta dhash rinin
Pa hile por ti jeton me tradhti
Sa leht eshte genjesh nje femer
Sa leht eshte ta thesh nji zemer
I lindur je ti vetem per tradhti
Knaqu tash se kush je ti
une te pash shum mir
Knaqu tash mos ki dert
Qe un e kam veshtir
Sa leht eshte te genjesh nje femer
Sa leht eshte ta thesh nje zemer
I lindur je ti vetem per tradhti

ti krenar tani po ndjehesh sikur
luften ta kesh fituar
por gjithmon ne jete do t´jesh
do t´jesh i mallkuar

Refrain:
Pa hile un ty te deshta
Pa hile ta dhash rinin
Pa hile por ti jeton gjithnnje ne tradhti
Sa leht esht genjesh nje femer
Sa leht esht ta thesh nje zemer
I lindur je ti vetem per tradhti
Knaqu tash se kush je ti
un te pash shum mir
Knaqu tash mos ki dert
e un e kam veshtir
Sa leht esht genjesh nje femer
Sa leht esht ta thesh nji zemer
I lindur je ti vetem per tradhti

Knaqu tash se kush je ti
Tani un te pash shum mir
Knaqu tash mos ki dert
Qe un e kam veshtir
Sa leht esht genjesh nji femer
Sa leht esht ta thesh nji zemer
I lindur je ti vetem per tradhti


Ky tekst u dërgua nga ValmirjaRemzie Osmani
Publikimi: 01/12/2007
Muzika: Artan Kastrati
Teksti: Avni Qahili
Orkestrimi: Artan Kastrati


Remzije Osmani - Pa Hile
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Hile".
3. Video është e këngës "Pa Hile", por nuk këndohet nga Remzije Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 1