TEKSTESHQIP

Remzie Osmani
Herë Në Atë Marte, Herë Në Këtë Marte
Lyrics

Sot me thua zemer te kam
e neser i bjen pishman
fjala jote pesh nuk ka
nuk po muj fije me te ra

REF
her ne ate marte
e her ket marte
pernjemend kurr nuk e pate
kurr sdite nje her me me dasht
krej vec fjal i paske pas

her ne at premte
her ket premte
t´kam besu por gjithmone rrejte
burri burr ce nje her flet
se lun fjalen 100 vjet

II
t´ka dal zani ne shtat kojshi
jo per te mir vec per t´zi
ce nga mbremja gjer n´mengjez
per teje asgje nuk pres

REF
her ne ate marte
e her ket marte
pernjemend kurr nuk e pate
kurr sdite nje her me me dasht
krej vec fjal i paske pas

her ne at premte
her ket premte
t´kam besu por gjithmone rrejte
burri burr ce nje her flet
se lun fjalen 100 vjet

DËRGOI:
INFO
Autor i melodisë dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Arsim Bunjaku, teksa kënga është orkestruar nga Nexhat Mujovi (Wirusi).