TEKSTESHQIP

Remzie & Nexhat Osmani
Ah Moj Grue
Lyrics

Nexhat:
Oh moj grue diqka met kallxue
oh moj grue diqka met kallxue
fill te baba yt po du met que
e asnje buk spo din me gatue...

Remzie:
Aman or burr aman zanin mos ta ni
aman or burr aman zanin mos ta ni
5 vllazi i kam lan ne shpie o
per motren e vet qesin alltie o
o me pamuk tbajn ujin me pie.

Nexhat:
Oh moj grue diqka met kallxue
oh moj grue diqka met kallxue
fill te baba yt po du met que o
o nmaje t'hundes shpirtin ma ke prue.

Remzie:
Aman or burr aman zanin mos ta ni
aman or burr aman zanin mos ta ni
5 vllazi i kam lan ne shpieo
per motren e vet qesin alltie o
o me pamuk tbajn ujin me pie.

Nexhat:
Ah mori grue spo ma qet me ty
ah moj grue spo ma qet me ty.

Remzie:
Amana or burr aman besa mir e ki
o i past motra kto vllazni.

Nexhat:
Po i msheli vesht ma mir mos me ni
po i msheli syt me mir mos me pa
o skan than badihava e keqe me nafake.

DËRGOI:
INFO
Komponuese e muzikës dhe autore e fjalëve të tekstit rezulton të jetë Remzie Osmani, teksa kënga ka punuar si orkestrues Nexhat Mujovi (Wirusi).