TEKSTESHQIP

Renato Jaho
E Vogle Babait
Lyrics

E vogla e babait, moj e perkedhedhur, me syrin e zi, moj me floket e derdhur.

Muzike

Se qe jan ca mistreca, qe te ngacmojn ty, a nuk i ke par, se te kan ran me sy

o se qe jan ca mistreca, me kan hapur pune, ti mos e kthe koken,me ta merem un
E vogla e babait, moj e perkedhedhur, me syrin e zi, moj me floket e derdhur (x2)

Muzike

O e mire e nenes, o e vogel fare, o moj drite henes, dil pak ne dritare

o e mire e nenes, lum moj ul por ty, zbrit ja tek un, te rrim pak te dy

E vogla e babait, moj e perkedhedhur, me syrin e zi, moj me floket e derdhur

un e kam vendosur dhe e kam vulosur, o te mar per fare, o do rrish beqare.