Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renis Gjoka - Mjegulla Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Mjegull përreth që vjen e shkon
Të shoh më qartë, pse s'më lejon?
Dhe ja ku jam, me ty përqark, në tëndin çark
Sa tmerr të kam
Mjegull pa ngjyrë, pse m'kërcënon?

Isha fëmijë kur zure vend
E as tani nga unë të shkosh, nuk ke ndërmend
Po nesër vallë, do m'pengosh prap, të shkoj me vrap?
Ëndrrën ta kap
Një mollë me helm ti paske qenë

Ref1
E pastaj unë nuk e di
A të gjeta, a m'gjete ti?
E der' tani me çfarë kam parë
ne ende jemi të papjekur për t'u ndarë
......
Shpresa më thanë, botën lëviz
E veç me të, në yje mbërrin
(Por) a ka më shpresë, të kem unë shpresë, që të shpresoj?
E të fitoj
Mjegullën çan veç shpresa thanë

Ref2
A mundem unë, të ëndërroj?
Kur më qartë, vallë do t'shikoj?
A mundesh ti, ti mjegull gri?
Të ndalosh, të kthehesh e të shkosh?
......
Ref3
Si mendon mjegull gri?
A s'është vonë, pse s'shkon tani?
A mundem unë ty të t'harroj?
Dhe sërish nga e para t'ja filloj?


Renis Gjoka - Mjegulla
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mjegulla".
3. Video është e këngës "Mjegulla", por nuk këndohet nga Renis Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Renis Gjoka:


Komente 0