TEKSTESHQIP

Renis Gjoka
Cep Me Cep
Lyrics
(Feat. Eneda Tarifa)

Renisi
Te premten dola un me shoket e mi
Thash sonte do pij do ta gdhij
Neser nje fillim i ri kushedi...
E keshtu deri ne mesnate
Me shoqnin nje dore gallate
Kur papritur erdhe ti aty u bona tap

Eneda
Sot e premte perseri dhe me vete thash
Do ta marr un me ngadal
Telefoni nuk ndal ama nuk kam qef me dal
Dhe ashtu si me bezdi dola gjithsesi
Uje pa gaz do te pi
E do te kthehem ne shtepi jo me gjate sdi te rrij

Renisi
Shoqet nuk te lane me gjate
U nda ne mes kjo nate
Dhe aty u zhduke ti
Si hirushja me magji

Eneda
U knaqem shum folem gjate
Nga shoqnia u kapa mat
Shum e lezetshme ish kjo nate
Kam menu se jam pa fat

Refreni
Oh kur te njoha une per dreq
Dhe askund spo te shoh me
Me fryme nuk ngopem dot
Cfare qenka valle ky mall
Skam ditur un asgje uh oh
Nga mendja ste heq dot

Renisi
Dhe kudo po te kerkoj
Vec per ty mendoj duhet te gjej
I rash Tiranes cep me cep
Po ja qe seshte e lehte

Eneda
Afer meje je e di
E ndiej E ndiej e di
I rash Tiranes cep me cep
Po ja qe seshte e lehte

Renisi
Shoqet nuk te lane me gjate
U nda ne mes kjo nate
Dhe aty u zhduke ti
Si hirushja me magji

Eneda
U knaqem shum folem gjate
Nga shoqnia u kapa mat
Shum e lezetshme ish kjo nate
Kam menu se jam pa fat

Refreni
Oh kur te njoha une per dreq
Dhe askund spo te shoh me
Me fryme nuk ngopem dot
Cfare qenka valle ky mall
Skam ditur un asgje uh oh
Nga mendja ste heq dot

Cfare qenka valle ky mall
Skam ditur un asgje uh oh
Nga mendja ste heq dot

DËRGOI: