TEKSTESHQIP

Rezarta Smaja
Më Rrembe
Lyrics

Per nje çast çdo gje harroj
Miku im me i mire me tradhetoi
E gjithe bota me menjanoi
Syte e mi kur perendoi

Vetem ti dashuri me dhurove
Nga luginat e erreta me nxorre
Kur une humba ti nuk harrove
Ti me ke me rrembe

Ref...x2
Do te dua ty
Frymen tende une kam
Me je prane kur nuk jam

E di shpirti yt mban
Çdo stuhi dhe vullkan
Ja ku jam

Kur te ndihesh i vetmuar
Mos mendo se je harruar
Neper dhimbje ti ke lundruar
Por i vetem nuk je

Ref...x2
Do te dua ty
Frymen tende une kam
Me je prane kur nuk jam

E di shpirti yt mban
Çdo stuhi dhe vullkan
Ja ku jam

...

INFO
Për melodinë dhe për orkestrimin është përkujdesur Klodian Qafoku, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Dr. Flori.
 U Prit me padurim kjo këngë, sepse Rezarta solli një nga tekstet e fundit të shkruar nga Dr. Flori.