TEKSTESHQIP

Rezarta Smaja
N'Eden
Lyrics

Si bije e vetmise un tani … po flas
Aty ku lirine se jetoje … se kam..
A e din, sa here un kam vdeke
E jam kthy prap tek ti…

Mbaje nen buze a’t heshtjen time
Mbaj e shkatrro ate frike si hije
Mbaje nen dore ate rruge pa krye…
Mbaj mos braktis ti ate krenari

Dhe prap te du marrezia nuk ka fund
Dhe prap te du si frutin e ndalum

Te vrase brenda meje guxoj… ti ngrihesh..
Mekatin ushqej si femi … ti rritesh…
A e din, sa here un kam vdeke
E jam kthy prap tek ti…

Mbaje nen buze a’t heshtjen time
Mbaj e shkatrro ate frike si hije
Mbaje nen dore ate rruge pa krye…
Mbaj mos braktis ti ate krenari
INFO
Kompozimin dhe tekstin e shkroi Eriona Rushiti, teksa autor i orkestrimit është Enis Mullaj.