TEKSTESHQIP

Riki Sllamniku
Maturant
Lyrics

vitet shpejt kaluan
koha po mbaron
kjo eshte ora fundit
bashk ne klasen ton

qaj moj zemra ime
qani syt e mi
kujtimet do te mbesin ne fotografi


sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojm
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemres te festojm

asnjeher sdo jemi
pergjdo dit ne klas
me ska mungesa
qe dikur kem pas
pse nuk te tregova
asnje fjal sta thash
maturantja ime ne zemer tkam pas

sot jemi maturant,jemi maturant
kengen e kendojme
sot ne po derdhim lot
me lotet e zemeres te festojme

DËRGOI:
INFO
Muzika dhe arranzhimi u mor përsipër nga Vedat Lushtaku, teksa autor i tekstit është Besim Bunjaku.