A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Robert Aliaj - Dashuria


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  40

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/04/1989

1989-04-01T21:00:00

Muzika:

Gazmend Mullahi

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1989
Sa her´ me ke pritur tek vendi qe ne dime ´
Mes shiut rreke ku era sillte stuhin´
Te dy te lagur strukur qendronim
E s´ndjenim ne vetmi.
Vet me mesove se dashuria
Ka diell dhe ne shi
Vet´ me mesove se dashuria
Ter´ qiellin ka çati.

Mes qershive mjalt qendruam ne te dy
kokrrat qe nga lart pikonin leng ne sy.
E zgjatem duart perkulem deget
por kokrra s´morem dot.
Ty te mos kisha pran´ ato çaste
i etur do ndjehesha dhe sot.
Ty te mos kisha pran´ ato çaste
nga mendja s´do m´hiqeshin dot.

Nje dit´ buze deti me pyete si femi
-Vall´ dashuria. a deti ka me thellesi
Pastaj e dashur koken mbeshtete.
Pergjigje prisnje kot.
S´di ne c´thellsira humba i teri
por di se s´dilnja dot.
S´di ne c´thellsira humba i teri
por di se s´dilnja dot.


Ky tekst u dërgua nga AldaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019