TEKSTESHQIP

Ronela Hajati
Valle
Lyrics

Kalle club-in, hi n valle
Valle,valle,valle,valle,valle
Hajde zemer gjuj paret, paret,
Paret,paret,paret,paret
Hajde thirri krejt çikat e mira,
Ka mu bo hataja, nuk po du me nejt ne shpia
Jam vesh krejt black, e nuk na trremb me plas alltia
Bojna shum lek se nga pas na vjen shoqnia

Me shampanja mbushim detet, ej
Hajde se m'ke bo per vete, ej
Un po sillna mendjemadhe, ej
Se dhe shoqet krejt mi kalle, ej

[Refreni]:
Kalle club-in, hi n valle
Hajde zemer gjuj paret

Dridhe,dridhe shamine, zemer aman
Ma coptove zemren, ishe harram,
Pi e mbyte dhimbjen me raki,
Se i kan çikat mendt n'veri

Ej,ej,ej,ej,ej,ej,ej,ej

Bojna dashni boll pritem,
Ton naten ton diten,
Bojna party si after-party,
Man come come, s'po m'pritet,
Hajde pak ma knej, po si jan andej?
Mos me thuj mo na na

Me shampanja mbushim detet, ej
Hajde se m'ke bo per vete, ej
Un po sillna mendjemadhe, ej
Se dhe shoqet krejt mi kalle, ej

[Refreni:]
Kalle club-in, hi n valle
Hajde zemer gjuj paret

Dridhe,dridhe shamine, zemer aman
Ma coptove zemren, ishe harram,
Pi e mbyte dhimbjen me raki,
Se i kan çikat mendt n'veri (x2)

[Refreni:]
Kalle club-in, hi n valle
Hajde zemer gjuj paret
Kalle club-in, hi n valle,valle,valle
Hajde zemer gjuj paret, paret, paret

DËRGOI: