Rosela Gjylbegu

Rosela Gjylbegu: Eshtë Kënaqësi Të Kesh Fan Ambasadorin Arvizu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[28-07-2012]
Sapo ka publikuar klipin e saj me te ri nen titullin "Pafundesi" dhe, sot vjen ne "Bluetooth" per te rrefyer detaje rreth ketij projekti. Ndonese nje kenge ritmike, sic rrallehere ndodh me kenget e Roseles, ajo eshte eshte pritur shume mire nga degjuesit qe ne diten e pare te publikimit...Po per te mesuar me shume rreth kesaj kenge dhe planeve te se ardhmes, ju ftojme te lexoni sot kete interviste te kengetares se dashur Rosela Gjylbegu.

Rosela sapo pame klipin tend me te ri. Nje bashkepunim me studion "Threedots". Si lindi kenga dhe bashkepunimi?
Po, e vertete. Tashme klipi eshte ne transmetim ne Supersonic Tv, nje bashkepunim me "Threedots" dhe Kledi Bahitin...Ishte deshira ime per te bashkepunuar me Kledin duke degjuar krijimet e tij qe jane kthyer ne hite, por edhe duke vleresuar ndjesine e tij prej kompozitori.

Pra Kledi ka bere muziken, po tekstin dhe orkestrimin?
Muzika nga Kledi Bahiti, teksti nga Zhaku dhe produksioni i Threedots.

Cila eshte fabula e kenges?
Teksti flet per gjene me te cmuar qe kemi, dashurine. Gjithsesi kesaj here menyra sesi trajtohet dashuria eshte pak me ndryshe, me filozofike...

Po klipi?
Sa per klipin menduam te benin dicka te thjeshte duke qene se eshte verore e shume ritmike. Duhej vetem dinamike dhe levizje!

Kush eshte kujdesur per pamjen tende?
Eshte kujdesur mjeshteri i make up Artur Muca si dhe stafi i tij, qe i falenderoj nga zemra per punen e mrekullueshme.

Kete here vjen me nje kenge verore, ritmike, sic rrallehere ndodh me ty. Eshte ky nje eksperiment?
(buzeqesh) S'e di, kete le t'ia leme publikut per ta gjykuar!

Sapo ke lene pas prezantimin e "Festivalit te Femijeve"...Na trego pak per pervojen si prezantuese. Si ishte?
Pervoje shume e bukur. Kalova kendshem ne pranine e Jul Dedes, qe me ka ndihmuar pafund me sensin e tij te humorit. Kemi qeshur e shijuar kete eksperience si dy femije te lumtur. Ishte hera e dyte qe une e prezantoja festen e femijeve, ndaj u ndjeva komode nen kujdesin e gjithe stafit te qytetit tim te dashur, Shkodres.

Nderkohe vazhdon punen ne Kuvend...Na trego ndonje koment qe te bejne deputetet, ministrat, kryeministri apo edhe vete kryetarja e Kuvendit per kenget...
(qesh) Une jam shume serioze ne pune te them te drejten. Jane personalitete te larta e ndaj nuk ndodh te kete komente te tilla, por ama neper aktivitetet kulturore sigurisht qe ka shume dashamiresi e urime te perzemerta.

Si ndiheni tani qe e dini se ambasadori amerikan eshte fansi juaj me i madh?
Eshte kenaqesi e vecante, pa diskutim!

Pas kesaj kenge, cilat jane planet ne muzike?
Pas kesaj kenge me presin aktivitetet te tipit: koncerte, udhetime pune dhe pushime.

Pjesemarrje ne ndonje kompeticion?
Ka kohe deri atehere...nuk kam asnje plan konkret.
 (Bluetooth/BalkanWeb)

Rosela Gjylbegu: Eshtë Kënaqësi Të Kesh Fan Ambasadorin Arvizu

  Rosela Gjylbegu - Pafundesi [Teksti dhe Klipi]

Komente 0