Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Une Dhe Koha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Unë kohës i kërkoja:
-Falmë gjithsesi!
Se shpirti im naiv besonte...
Dhe qielli pas stuhisë
Kërkon të gjejë qetësi
Të ngopet pak me diell
Asgjë më shumë.

Kohën sot unë bëj ta ndal
Se s'më mjafton, jo
Por koha, jo, nuk ka asnjë stacion
Ajo thinjet pak nga pak, nga zbrazetia
Një jetë që hiqet zvarrë...

Këmbana e një shprese binte diku larg.
Mos ishte iluzion, s'e dija!?...
E lodhur si një hije, kohën ndiqja pas
Luftova të jetoj në çdo çast,

Më lëndonte në qenien time
Verbëria e një jete kurrizdalë
Me buzqeshte duke qarë

A jam viktimë e saj?
A s'kisha lindur vallë?

(refren)
Kërkoja fatin dhe vrapoja si e marrë
Kërkoja fatin, bota ishte e përdalë
Kërkoja fatin, vetëm shpresa ishte gjallë
Kërkoja fatin...
-----------------

Kërkoja fatin dhe vrapoja si e marrë.
Kërkoja fatin...
Kërkoja fatin...

Unë vetes i kërkova:
-Vitet lëri pas
Dhe ëndrrat çmëndurisht i zgjova
Të ardhmen e shikoja dhe asaj i flas
Unë dua të fitoj, ti jepmë fat

Mbijetonte në qenien time
Shpresë e re, që s'ishte zgjuar, jo më parë
Më buzëqeshte duke qarë

A jam viktimë e saj?
A nuk kam lindur vallë?

(Refreni)

Kërkoja fatin, vetëm shpresa ishte gjall.
Kërkoja fatin, dhe vrapoja si e marrë
Kërkoja fatin...
Kërkoja, kërkoja, kërkoja FATIN!


Ky tekst u dërgua nga  irisdmk

Rovena Dilo - Une Dhe Koha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Dhe Koha".
3. Video është e këngës "Une Dhe Koha", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:


Komente 0