TEKSTESHQIP

Rovena Ibrahimi & Renato Jaho
Vere & Trendafila
Lyrics

(Kori djemte)

Na thuaj c’fare do ta dime
E mos e mundo te shkretin
Se per ty vetem per ty
Po mbajme zgjuar gjithe qytetin

1.
Renato

Qe femije nuk te jam ndare
Kur te thosha je e imja
Do ti bej stinet behar
Vetem vere e trendafila

Rovena

Dhe femije kur jemi pare
Ti me thoje je e imja
Ndaj une veren mezi prisja
Te me sillje trendafila

Refreni


Vera kurre te mos mbaroje
Trendafila te dhuroje
Kengen tone goje me goje
Gjithe qyteti ta kendoje

2.
Renato

Te rrugicat ku u pame
Ku u pame e me s’u ndame
Me trendafilin e pare
Do vij nuse te te marre

Rovena

Ne ato rrugica djale
Ku mi thoje ato fjale
Si per ty edhe per mua
Qytetin dasmor e dua

DËRGOI:
INFO
Më datë 21 Qershor 2022, Rovena Ibrahimi & Renato Jaho publikojnë videoklipin "Vere & Trendafila". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Edi Balili, ndërsa tekstin e shkroi Nexhip Sera. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.