Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Rovena Stefa - Rrofte Shqipja Dhe Vatani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  14

Komente

1 🔥

30/10/2012

2012-10-30T08:44:59+00:00

Muzika:

Rovena Stefa

Teksti:

Arben Duka

Këngë e albumit:

"15 Hite Te Muzikes Popullore"
Ne te hidhura gurbete
shqiperin mora me vete
kujtimet e shqiperis
ishin paje e nuserise
e kujtimet e shqiperis
ishin paje e nuserise

REF: do kendoj se ma do xhani
rrofte shqipja dhe vatani
se na do shqiperi nena
neve dega ajo rrenja (2x)

Ishte shkruar ishte thene
ne gurbet u bora nene
larg e larg ne dhe te huaj
kete keng me lot e shkruaj

biro bir i im i rralle
gjuha shqipe na mban gjalle
vendi huaj dhe gurbeti
sna tret don si kripe deti
ref:do kendoj se ma do xhani
rrofte shqipja dhe vatani
se na do shqiperi nena
neve dega ajo rrenja (2x)


Ky tekst u dërgua nga Ona
Më Shumë Këngë Nga Rovena Stefa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet