TEKSTESHQIP

Rovena Stefa & Labinot Rexha
Potpuri (Gezuar 2023)
Lyrics

Tungjatjeta o shqiptar per ju malli m'paska marr
ne gyrbet jemi merzit erdha me ju bo vizit
2x

Ne Zvicerr e n'Gjermani krejt krejt kuq e zi
n'Amerik e Australi shum shum pareli
anemban botes mbar plot plot plot shqiptar
po jetojn si agallar lujna knojna hiq pa ndal

Krejt dynjaja u ba e jona ka po shkojm plot shqiponja
s'osht gyrbeti qysh u kan tash jetojm si n'shpi tan
2x

Ne Zvicerr e n'Gjermani krejt krejt kuq e zi
n'Amerik e Australi shum shum pareli
anemban botes mbar plot plot plot shqiptar
po jetojn si agallar lujna knojna hiq pa ndal


O kce moj qike ti moj qik malsie
o ti po lun oj qik o per bukurie
o ti po lun oj qik o per bukurie

O kce moj qike moj sokolesh mali
o kjo malsia moj qike bukurin ta fali
o kjo malsia moj qike bukurin ta fali


E lujmi lujmi e lujmi lujmi o durt e holla
o durt e holla o
ju knon shqipria dhe Kosova edhe diaspora
edhe diaspora o

Lujma lujma lujma lujma o lujma belin
o lujma belin o
ciftelis o ciftelis o djalo kputja telin
o kputja telin o


Edhe kush u que o nji loj me lue
2x
Po na vjen Prishtina oj nan fort jan disponue
na vjen Ferizaji oj nan fort jan disponue

Edhe kush u que o ni loj me lue
2x
Na vjen Bujanovci o tuj fluturue
po na vjen Gilani o tuj fluturue


Po thot vllau jono jam i rie
o nuk martona pa shoqnie

O pa shoqni e pa jarana
o se i ri o ma nuk bana
2x

Po thot vllau jono jam i pasur
o nuk martona pa ba dasem

O pa ba dasem me tupana
o se i ri o ma nuk bana
2x