TEKSTESHQIP

Rozana Kaba
Nuse Oj Reja Jem
Lyrics

Djal hastreti t'ka nana
met martu koha ka ardh
shyqyr u bona met pa
me nuse bir krah per krah
mir se erdhe reja jeme
nafaka e djalit tem
lakmi kan me ta pas krejt
nan ke lan e nan ke gjet

Nuse oj reja jem
mem thirr nan o ma mir tbjen
se edhe ty moj bi
kam met dasht si fmit e mi

Na per hatrin e djalit
mat miren kem me ba
te na vallahi moj nuse
knaqesh ti ki me pa
veq pak ti me dit
vjehrrit mej respektu
si per vajzen ton
per ty kena me mendu

Martesa ndryshon jeten
nuk je ma qysh je kan
kujdes o djali jem
se dhander sot je ba
ishalla ju fal zoti
shum fmi bani mahall
sonte osht dasma jote
o krejt kena me kall

Nuse oj reja jem
mem thirr nan ma mir tbjen
se edhe ty moj bi
kam met dasht si fmit e mi

Na per hatrin e djalit
mat miren kem me ba
te na vallahi moj nuse
knaqesh ti ke me pa
veq pak ti me dit
vjehrrit mej respektu
si per vajzen ton
per ty kena me mendu
2x
INFO
Projekti muzikor është paraqitur tek publiku i përpunuar në aspektin vizual edhe me anë të një klipi muzikor, produksionin e të cilit e përgatiti Jehona. Ky videoklip u publikua më 2 Korrik 2022. Kompozimi dhe teksti është shkruar nga Fadil Topalli, teksa kënga u orkestrua nga Amir Abazi.