TEKSTESHQIP

Rudi
Termet Mbi Qytet
Lyrics
(Feat. Krimineli & DMC aka Babloki)

Rudi:
(tash na a dim a s`dim
tash na a e bajm a se bajm kyt muzik
kjo asht me e gjykua ju eh
se kur per mir ose per keq fjala veshin ta vret
kur ne popull si rrufe godet mesazhi qe ti jep
aj ka mblell kallabllek, merr jehonen qe ti pret
fenomeni bashk baraz me TERMET MBI QYTET)
Perfaqsoj ket keng me tregu muziken kush e ban
ta kam vu
para syve potencialin qe kam
a merr vesh ca t`tham hapi syt ku jam
se edhe kur baj bam
ti vazhdon me leh ham ham
mso kush asht i par i rritun shqiptar
e nqs prap ti ke me leh vazhdon me ken zakar
mos u ban i marr tkam zgjat doren jep meritat
kta djemt qe bajn hip hop t`bin termet e tfikin dritat

Krimineli:
c`esht ktu sjena
kush esht aj pith nanet qe ka pun me kriminela
o bal mos u kap me mu se jam tip origjinal
deri n`bajz kur po dal
hapat i baj si ma i miri ushtar
majtas djthtas kurr sdi me u ndal
dhe pse vujtet i kam pa prej diten mat par
un prap sdi me u ndal
shqipja me dy krena don me kap dicka verdall
burgun e kam pa e tash sa kam dal
mbaj gojen n`filan o shkerdhat se po t`vin tan n`ball
un jam shqipar qe te fus ne vorr t`gjall e ta la plumin nball (a t`thash)
s`flas kur po dal si termet mbi qytet
nuk ka niri per me m`dal ,shifi tan mar ,un jam ma i marr,primen flas rradh
e tash si m`nigjove a ke me pas madh

Rudi: ref2X
se kur per mir ose per keq fjala veshin ta vret
e kur ne popull si rrufe godet mesazhi qe ti jep
aj ka mblell kallabllek, merr jehonen qe ti pret
fenomeni bashk baraz me TERMET MBI QYTET

DMC:
me tashigimi muzika jeme jo si kjo pa cifteli
po dhe ket muzik qe un po e baj
un se baj per fmi
po e baj per qita t`ri qe jan rrit me adhti
qe i thojn burgut hapu ose vorrit ku je t`hi
ters njeri spo m`bon spo m`ha kari per kurrkan
as spo kom kuj i ngas
nishi ktu ntetan
e trimat i tregoj nga nji veni ku un jam rrit
se gjaku me ken n`disa ata mkan pri
m`kan nimu m`kan frymzu
shum gjana m`kan kallzu
si per shembull me ja qi nanen armikut
qe esht me u rrzu
e hic mos me u dorzu e kurr me ta mos me u pajtu vec me kallzu qe kam gjak sokol e smujn me m`sundu
edhe ti qe ma ke inadin
ktu vjen e se vjell zanin
e ai qe ma don tkeqen ja nxjerr babloki namin
mos fol pa dit kurrgja se tbahet sabahi maja grremcit
e nese jan vec fjal kto ja qisha ropt rrencit

Rudi:
Fuck fuck e kam shkru i tekst me vrap
ky kallabllek e ka i shkak si 2 pac te hit `em up
jam djem qe kan gjak
e ku fjala asht dajak
per kultur ska ven aspak
ne ket kang jam diplomat
si m`zan rrugen rrebelohem
do bertas der kur t`nigjohem
zani pushk plau i mush
kundershtari do dobsohet
do flas kur dhe si tem cohet
se vec ashtu kuptohet
futje, theje, bjeri, myte
e verteta nrysh nuk mrohet
kta djem dojn me shperthy
dojn me hanger dojn me thy
per ito ane shkojn me kry
ja kan pa mllefin me sy
ti i sheh i shoh do gjana
po n`malsi ka lin nana
kan talentin, kan respektin i kan bolet i kan tana(haha)

Rudi: ref2X
se kur per mir ose per keq fjala veshin ta vret
e kur ne popull si rrufe godet mesazhi qe ti jep
aj ka mblell kallabllek, merr jehonen qe ti pret
fenomeni bashk baraz me TERMET MBI QYTET

DËRGOI: