TEKSTESHQIP

Sabiani
Tullaci
Lyrics
(Feat. Eriost)

Kur kalon e nuk ma var
bie shiu si litar
te shikoj me vjen te plas
dashuron ti nje tullac
refreni (x2)

Te pelqen tullaci se xhepat i ka plot
per ty isha kernaci asgje sta fala kot
tani qe do nje tjeter, noton ti ne para
dhe dashurine e vjeter, te duket badjava
Te con ne kazino edhe ne diskoteka
kur futesh te rozafa, si hije pas te ndjek
ne zemren time, je number one

refreni (x2)
La la la, e la la la
une kam floke ai para
la la la la la, e li li li
ste pelqejne me djemte e ri
la la la, e lo lo lo
floket e gjata ti smi do
la la la la la, e le le le
per tullacin ti me le
refreni (x2)

Me dhurata te genjen
dhe me mua me nuk vjen
jete e nates ty te josh
cmi ke bere ti xhepat bosh
refreni (x2)

Te pelqen tullaci se xhepat i ka plot
per ty isha kernaci asgje sta fala kot
tani qe do nje tjeter, noton ti ne para
dhe dashurine e vjeter, te duket badjava
Te con ne kazino edhe ne diskoteka
kur futesh te rozafa, si hije pas te ndjek
ne listen tende, i fundit jam

refreni (x2)
La la la, e la la la
une kam floke ai para
la la la la la, e li li li
ste pelqejne me djemte e ri
la la la, e lo lo lo
floket e gjata ti smi do
la la la la la, e le le le
per tullacin ti me le
refreni (x2)

Me dhurata te genjen
dhe me mua me nuk vjen
jete e nates ty te josh
cmi ke bere ti xhepat bosh

refreni (x2)
La la la, e la la la
une kam floke ai para
la la la la la, e li li li
ste pelqejne me djemte e ri
la la la, e lo lo lo
floket e gjata ti smi do
la la la la la, e le le le
per tullacin ti me le
INFO
Për këtë këngë ka punuar tekstin Armand Trebicka, ndërsa okestracioni ka punuar si autor Genti Lako.