Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sabri Fejzullahu - Une Te Dua Ashtu Si Je  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Teksti:

Avni Qahili

Këngë e albumit:

"Shërbtor I Këngës"

Komente

Asnjë Koment

24/09/2004

2004-09-24T11:00:00+00:00Me je larguar, s’di gje per ty
Me ke harruar, jetoj n’vetmi
Kam quar t’fala moj e pabese
T’falat s’mi ktheve e une po pres
Po tretem dhe lutem vetem per ty

Nese tjetri te braktis, e askund s’ke ku me shku
Fal te qofshin krejt gabimet, ec te une se shume te dua
Nese malli te kaplon pa me thirrur mos me le
Dije se ke nje njeri, qe te don ashtu si je

Kur ne u ndame, u humbe krejt
Kot te kerkova s’munda me t’gjete
Kam quar t’fala moj e pabese
T’falat s’mi ktheve e une po pres
Po tretem dhe lutem vetem per ty

Nese tjetri te braktis, e askund s’ke ku me shku
Fal te qofshin krejt gabimet, ec te une se shume te dua
Nese malli te kaplon pa me thirrur mos me le
Dije se ke nje njeri, qe te don ashtu si je


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet