Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Ku Je Kosove? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Kam nje mall e kam nje plage
Tek kjo toke ku shqipet s’vdesin
Me ke bir e te kam nene
Ne Kosove nuk ben te heshtim

Shkuan dite e shkuan net
Hena lshon rrezen mbi vorre
Gjaku i trimave ku u tret
Hej Kosove a thu harrove

Hake(?) lerma jete per trimin
Mos ma ler te hiqet zvarre
Jane gjymtyret per clirimin
Ti Kosove harrove valle

Ata dhane s’ju tremben vdekjen
Per te gjithe ne qe jetojme
Ata mbeten te pavdekshem
Ti ku je Kosova jone

(Ti ku je Kosova jone) - Kori

Hej Kosove pa ktheje koken
Po vajton nje femije deshmori
Lot i tij rendon kete toke
Pse po hesht Kosove ti sot.

Dhimbja jote kur me thirri
Une ne cast te erdha prane
Ti dhe nene por djemte u kthehen
Kur cdo trim dime ta nderojme

Hake(?) Lerma jete per trimin
Mos ma ler te hiqet zvarre
Jane gjymtyret per clirimin
Ti Kosove harrove valle

Ata dhane s’ju tremben vdekjen
Per te gjithe ne qe jetojme
Ata mbeten te pavdekshem
Ti ku je Kosova jone

(Ti ku je Kosova jone) - Kori
Sabri Fejzullahu
Publikimi: 01/12/2003
Muzika: Xhevdet Gashi
Teksti: Agim Doçi
Orkestrimi: Xhevdet Gashi


Sabri Fejzullahu - Ku Je Kosove?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Je Kosove?".
3. Video është e këngës "Ku Je Kosove?", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0