Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu & Land Korçari - Kam Merak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

[Sabri Fejzullahu:]
Sa kepuce i kam grisur
Se te vij nga pas
Mos mendo se jam i krisur
Nuk ndrroj avaz

[Land Korçari:]
Kemba kembes nuk te ndahem
ti mos u anko
skam ci bej une zemres sime
vetem ty te do

[REF.:]
Kam merak, ere te te marr nga pak
Smundem me, o ty o asnje
Te kam merak, hajde sot ti vem kapak
Nuk te le, o ty o asnje
Kam merak ere te te marr nga pak
Smundem me, o ty o asnje
Te kam merak hajde sot ti vem kapak
Nuk te le, o ty o asnje

[Land Korçari:]
Te afrohem si pa dashur
Te degjoj kur flet
Dhe kur ben sikur skupton
Prap te ka lezet

[Sabri Fejzullahu:]
Kur i hedh hapat e tua
Do ta puth cdo gur
E kam ndare une mendjen top
O tani o kurr

[REF.:]
Kam merak, ere te te marr nga pak
Smundem me, o ty o asnje
Te kam merak, hajde sot ti vem kapak
Nuk te le, o ty o asnje
Kam merak ere te te marr nga pak
Smundem me, o ty o asnje
Te kam merak hajde sot ti vem kapak
Nuk te le, o ty o asnje


Ky tekst u dërgua nga A.HSabri Fejzullahu & Land Korçari
Publikimi: 30/10/2019
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila


Sabri Fejzullahu & Land Korçari - Kam Merak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Merak".
3. Video është e këngës "Kam Merak", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu & Land Korçari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0