TEKSTESHQIP

Sabri Fejzullahu
Ti Më Ke Harru
Lyrics

U riktheve prap tek unë
e harrova të djeshmen
Më mashtruan syt e tu
gjete zgjedhjen e ndershme
U gabova pse nuk besova
njësoj edhe ti si t'gjitha je
Hiqesh me mua thua të dua
thua se e imja je

Zemër zemër ti më ke harru
kam veq lotin smund të jap më shum
Zemër zemër asnjëher smë the
e un e di ,ti shum mir kush je.(2x)

U gabova pse nuk besova
njesoj edhe ti si t'gjitha je
Hiqesh me mua thua të dua
thua se e imja je.

Zemër zemër ti më ke harru
kam veq lotin smund të jap më shum
Zemër zemër asnjëher smë the
e un e di ,ti shum mir kush je.(3x)

DËRGOI:
INFO
Për muzikën dhe për orkestrimin punoi Flori Mumajesi, teksa autor i tekstit është Avni Qahili.