TEKSTESHQIP

Sabri Fejzullahu
Ilaçi Im
Lyrics
(Feat. Vjollca Haxhiu)

Ky qytet merr pamje tjeter
kur e sheh dashnin e vjeter
Asgje s'eshte me si dikur
Vetem zemra s'ndryshon kurr

Ky qytet esht deshmitar
une e ti pse jemi ndare
Nese dhembje per mu ndjeve
pse ti gezimet n'lote mi ktheve

S'ka njeri ne jet qe nuk gabon
Por gabimi gjdokujt i kushton

Ti ke qen semundja ime
Ti ke qen ilaqi im
Je mekati zemres time
Une jetoj me nje pendim

Ti ke qen semundja ime
Ti ke qen ilaqi im
Je mekati zemres time
Une jetoj me nje pendim

Ky qytet me trishton
gjdo gje ne ty me kujton
gjdo rrugic sikur me thot
a ke frik se vret nje lote

ky qytet merr pamje
kur e shoh vendin e vjeter
e kur smundja t'mund njeher
As ilaqet nuk kan vler

S'ka njeri ne jet qe nuk gabon
Por gabimi gjdokujt i kushton

Ti ke qen semundja ime
Ti ke qen ilaqi im
Je mekati zemres time
Une jetoj me nje pendim

Ti ke qen semundja ime
Ti ke qen ilaqi im
Je mekati zemres time
Une jetoj me nje pendim

Ti ke qen semundja ime
Ti ke qen ilaqi im
Je mekati zemres time
Une jetoj me nje pendim

Ti ke qen semundja ime
Ti ke qen ilaqi im
Je mekati zemres time
Une jetoj me nje pendim

DËRGOI:
INFO
Pasi u përzgjodhën bashkëpuntorët dhe u kurua çdo aspekt, ky projekt u përcoll online i realizuar artistikisht me një klip muzikor, video produksioni i të cilit është përgatitur nga MAX Production. Ky videoklip u publikua më 22 Shkurt 2012.