Më mbaj mend (për 1 muaj)

Samanta Karavella - Zgjome Nje Tjeter Enderr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15

Muzika & Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Teksti:

Pandi Laço

Pjesëmarrëse në

Festivali i 50-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

26/12/2011

2011-12-25T23:00:00+00:00Ndalu pak te lutem
eja dhe me prane
te flasim si dikur
jo nuk do te mbaj

Asgje nuk ka ndryshuar
as fjalet qe peshojne
veshtire do mbes gjithmone
nje peng i pathene

Nga gjithcka qe kishim
mbeti pak
as kujtime,falje,lot,dhimbje
nuk ka

me merr,me rrembe
zgjome nje tjeter enderr
mos me ler

ti me merr,ste shoh me
por prap te ndjej
merrme ne krahet e tua
edhe njehere

nuk ke pse te druhesh
nuk kerkoj me kthim
as falje nuk kerkoj
nem vec nje shpjegim

frymen tende afer meje ndjej
e zgjase doren te te preke
dhe me ste gjej

me merr,me rrembe
zgjome nje tjeter enderr
mos me ler

ti me merr,ste shoh me
por prap te ndjej
merrme ne krahet e tua
edhe njehere

Ti thjeshte degjo zemren time
te lutem eja sonte
ti kthehu mos me ler

e ndjej,ne zemer me ke
e di tek une do te kthehesh perseri

me merr,me merr

Ndalu pak te lutem
eja dhe me prane
te flasim si dikur
jo nuk do te mbaj


Ky tekst u dërgua nga  Annonim
Më Shumë Këngë Nga Samanta Karavella:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet