TEKSTESHQIP

Samanta
Vone
Lyrics
(Feat. Elinel)

Ta ta ta ta tarara
Ta ta ra ra ra 4x

[Samanta:]
Fjalet e pa thena
Fjalet e pa thena
I tham, I tham

A eshte vone ti lem pa then
vone ti lem pa then
Na na
Nje dite kena me u pa
Un e ti kena me u pa
A te mungon, A te mungon
E di kena me u pa
Un e ti
A i re pishman

Ta ta ta ta tarara
Ta ta rarara 4x

[Elinel:]
Nuk kena lon na fjal pa thon
Dhe e ron
Qysh jena
Qysh jena kon
A e menon
Ton kjo e urrejtje
Dashnin ku e kem lon
Edhe loti qe mpik kete dhimt nuk e mlon
Se fjala vret
Sidomos kur dikush i afert e flet
Ishalla memoria shancen e jep
Kur e lus
Me harru
Me harru so leht
Po pa harru qe e du
Qato t'pyti apet

A osht vone A osht vone
A osht vone A osht vone
per nje dashni si e jona
A osht vone A osht vone
A osht vone
Edhe nese osht vone
Me ty du me kon

Ta ta ta ta tarara
Ta ta rarara 4x

[Samanta:]
Nese don mu shajt ti
Nese don mu shajt ti
Qka do qe bon
eshte zgjedhje jotja
eshte zgjedhje jotja
Meri me mbaj ti
Thuaj qe ske faj ti
Qka do qe bon
eshte zgjedhje jotja
eshte zjgjedhjejotja
Un jam e jotja
Dhimbjen qe le ti oo
Dhemb edhe tani
Sa shum kishe dasht ti
Dasht ti, Dasht ti
Dhimbjen qe le ti
Oo Dhemb edhe tani
E tash sjena bashk
Un e ti

Ta ta ta ta tarara
Ta ta rarara 4x

DËRGOI:
INFO
Më datë 4 Janar 2019, Samanta publikon videoklipin "Vone", në bashkëpunim me Elinel. Kënga është një baladë RnB dhe hip-hop. Vija melodike është punuar nga vet Samanta, teksa incizimi është bërë në “Bigdeal Records”. Teksti i këngës trajton temën e dashurisë, dhe vargjet e tij janë shkruar nga Elinel. Kënga është vizualizuar edhe me një klip mjaft të veçantë, në të cilin dyshja vijnë me një performancë që i përshtatet tematikës së këngës. Ana vizuale e projektit i është besuar produksionit nga Shqipëria, Pro…Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200