TEKSTESHQIP

Samanta
Emnin Tem
Lyrics

U ndjena e thare nuk jam rehat
ndjej merzi.
E vetme ne shrat shikoj atje lart
me lot ne sy.
Zemra po garon me te rrahura fort
t'kerkon ty.
Si ta qetesoj kur je ti ilaçi

Refreni
A e permend ti a e permend
a e kujton najhere emrin tem.
A ke pas nje qe don si un sa vuj
A e permend ti sa e permend
sa here n'dit e thua emrin tem
Sa do doje t'jem une aty veç per ty

Dhimbja vazhdon e ti po mungon
me ket peisazh diçka po mungon
ktu ne ket dhome qe ndanim bashkë.

Zemra po ndalon me te rrahura
sot nuk t'ka ty.
Si ta ushqej kur je ti ilaçi.

               Refreni
A e permend ti a e permend
a e kujton najhere emrin tem.
A ke pas nje qe t'do si un sa vuj
A e permend ti sa e permend
sa here n'dit e thua emrin tem
Sa do doje t'jem une aty veç per ty

DËRGOI:
INFO
Për një dozë më të madhe te kreativitetit, ky projekt u bë i disponueshëm online i ilustruar këndshëm me një klip muzikor, i cili u punua nga MAX Production. Videoklipi u publikua me datë 8 Maj 2021. Komponimi dhe produksioni audio është punuar nga Boban Apostolov, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Lindon Berisha.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200