A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sefë Duraj & Shemi (Ilirët) - Një Këngë Sa Një Jetë


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/02/2019

2019-02-09T18:00:00

See Also

Shemi (Ilirët)

Music & Lyrics:

Besim Bunjaku


[Shemi:]
Do t'kendoj deri sa t'vdes
Kengen e kam t'vetmen shpres
Kam kenduar rock and roll
Per Shqipni e per Kosove

[Sefa:]
Kam kenduar per dashni
Per shume zemra qe jane thy
Kanga jone kurre ska me vdek
Do t'jetoj gjithmone per jete

[REF. Bashke:]
Per shoqni, per dashni
Per kosove e per Shqipni
Kanga jone kurre ska me u nal
N'amerike, n'gjermani
Knojna kange me qifteli
Zemrat mbushen plot me mall

[Sefa:]
Jane shkri malet me debor
Po ku je moj diaspor
A do t'vini ne atdhe
Ku jem rrit e ku jem le

[Shemi:]
Po ku mbete moj rini
Po ku jeni shokt e mi
Vllezer motra gurbetqar
Nje dit krejt kena me ardh

[REF. Bashke:]
Per shoqni, per dashni
Per Kosove e per Shqipni
Kanga jone kurr ska me u nal
N'amerike, n'gjermani
Knojna kange me qifteli
Zemrat mbushen plot me mall


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019