Më mbaj mend (për 1 muaj)

Familja Kolonja - Pse Jemi Te Ndare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Të gjithë në një gjuhë flasim
E jona Shqipëri
Si në Strugë e në Tiranë
E në Kalabri
Në Ulqin e në Preshevë, në Shkup e në Prishtinë
Nga kalaja e Janinës
Pashë gjith Shqipërinë

Pse jemi të ndarë ne pyesim
Pse jemi të ndarë
Të gjithë në një gjuhë flasim
Jemi Shqipëtarë
2x

Në Manastir shkova të shkruaj
Shkronjat e lirisë
Ti këndoj Vardarit o përmes Shqipërisë
Në mes për mes atij ti bie
Për njat bukuri
Si në Strugë e në Tiranë
E në Kalabri

Pse jemi të ndarë ne pyesim
Pse jemi të ndarë
Të gjithë në një gjuhë flasim
Jemi Shqipëtarë
2x

Nje dit pyeta babin tim
Pse jemi te ndare
Mu pergjigj me ze te lart se jemi Shqipetar

Pse jemi të ndarë ne pyesim
Pse jemi të ndarë
Të gjithë në një gjuhë flasim
Jemi Shqipëtarë
2x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23

Familja Kolonja - Pse Jemi Te Ndare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Jemi Te Ndare".
3. Video është e këngës "Pse Jemi Te Ndare", por nuk këndohet nga Familja Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:


Komente 0