Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi & Aziz Dervishi - Shqipet E Uskanes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK USKANE
FLUTUROJN E VINE
E GEZOJN SHTEPIN

SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK SULLTANE
FLUTUROJN E VINE
NDEROJN ILIRIN

Sot Feston Kercova ime
I shkon zani neper shekuj
mblidhen trimat si shqiponjat
ta nderojn Uskanen e vjeter 2x

Uskane sa shum te ngjan
flamuri kuq e zi
Uskane te kam xhan
te ti shpirti gjen qetsi

SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK USKANE
FLUTUROJN E VINE
E GEZOJN SHTEPIN

SHQIPET E KESAJ ANE
QE KAN GJAK SULLTANE
FLUTUROJN E VINE
NDEROJN ILIRIN

Vokal: Ali Ahmeti
Mire se erdhe vlla i dashem
mire se te gjeta ty Uskane
Ty moj voter qe hape zemren
kur Kosova digjej flak


Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi & Aziz Dervishi - Shqipet E Uskanes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipet E Uskanes".
3. Video është e këngës "Shqipet E Uskanes", por nuk këndohet nga Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi & Aziz Dervishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkodran Tolaj:


Komente 0