Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Me I Thur Kang Adem Jasharit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Komente

1 🔥

07/01/2015

2015-01-07T21:30:49+00:00Mora fjal’
mora fjal’ e mora vargun
mora qarkun me i thurr kang’
me i thurr kang bashk-legjendarit
t’i kendoj,
t’i kendoj Adem Jasharit
t’i kendoj

tash sa vjet
tash sa vjet s’e sheh Prekazin dhe Reçakun
tash sa vjet
tash sa vjet s’e sheh Drenicen,
Tash sa vjet
tash sa vjet dhe Mitrovicen,
tash sa vjet

Çohu Adem
Çohu po te thone zogjte e malit dhe bilbilat
Çohu Adem
po t’thone lulet trendafilat
Çohu Adem
po t’thone kanget t’thone edhe trimat
Çohu Adem

Çohu shpejt
Çohu shpejt mos rri tek varri
thote nanlokja çohu se mjaft
ta flladiti ballin toka
Çohu se ty
te kerkon e tan’ Kosova
ty Adem

mora fjal’
mora fjale e mora vargun
mora qarkun me i thurr kange
me i thur kange bashk-legjendarit
t’i kendoj
t’i kendoj Adem Jasharit
t’i kendoj

E t'i them
e t’i them se gjaku i tij eshte vete liria
qe ka ardhe
ne Kosove e n’brigjeve te Drinit kjo liri
ia flladiti ballin trimit ia flladit


Ky tekst u dërgua nga Dea
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet