Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Çka Ka Zogu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80

Çka ka zogu që po qan?
ka lanë shpi, ka lanë vatane ee.

Ka lan motra e vllazni,
e ka ardhur gurbetli ee (2x)

Çka ka zogu qe vajton,
po vajton e s'po kendon ee?

Ka lan miq ka lan shoqni,
e ka ardhur gurbetli ee (2x)

Çka ke zog që stë ze gjumi,
athu nata ku të zuni?

A ke bukë e a ke ujë,
a po të plak dheu i huj ee? (2x)

Del ne derë nanë e mjerë,
e kqyr rrugën dimën verë,

E kqyr rrugën nanë e ngratë,
ditë e natë len derën hapë ee (2x)

E len hapë, po të pret,
po i run mollat vjet per vjet e.

kthehu bir n'vatanin tan,
se gurbeti është i ranë (2x)

Ky tekst u dërgua nga  linda   FansiShkurtes


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/1995
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Hamit Aliaj
Festivali Berat 1995


Shkurte Fejza - Çka Ka Zogu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çka Ka Zogu".
3. Video është e këngës "Çka Ka Zogu", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 2