Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shkurte Fejza & Shyhrete Behluli - Kush Po Çet Allti  (Feat. Afrim Muçiqi & Shaqir Cervadiku)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Featuring

Afrim Muçiqi

Featuring

Shaqir Cërvadiku

Më Shumë Nga

Shyhrete Behluli

Këngë e albumit:

"Afrimi, Shkurtja, Shyhretja & Shaqa"
Afrimi...
Kush po çet allti pa u ndal
Nihen krisma ne shtat mahall
Po çet baba e krejt po kallet
U nis dasma e gezimi s'ndalet

Shaqa...
Fort po lujn motrat me bija
Po lujn dajt po lujn vllaznia
Veç po shkon tuj rrit shyhreti
Se kan zan nuse per qefi

Afrimi...
Po i shkojn nanes lot prej gezimi
Shkon perpjet flaka dhe tymi
Kerset pushka dridhet mali
Veç per gezim jo per inati

Shaqa...
Po i shkojn nanes lot prej gezimi
Shkon perpjet flaka dhe tymi
Kerset pushka dridhet mali
Veç per gezim jo per inati

Shkurtja...
Paskan shku nusen me marr
Miku para u paska dal
Bjen tupani e çiftelia
Perhajr mik t'koft miçasia

Shyhretja...
Perhajr mik t'koft miçasia
N'kam na u çue bab zotnia
Krisi pushka o prej gezimi
Krejt mahalles na i dul tymi

Shkurtja...
Po i shkojn nanes lot prej gezimi
Shkon perpjet flaka dhe tymi
Kerset pushka dridhet mali
Veç per gezim jo per inati

Shyhretja...
Po i shkojn nanes lot prej gezimi
Shkon perpjet flaka dhe tymi
Kerset pushka e dridhet mali
Veç per gezim jo per inati

...


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet